Back to top

Aktuálne správy

Dňa 20.6.2024 triedy II.SM a III.SM strávili zábavný deň vo Family parku pri jazere Fertő. Vyskúšali si niekoľko zábavných atrakcii, ktoré im park ponúka. Najviac zábavy im priniesla nová atrakcia, kde tí odvážnejší sediac v člne skákali do vody z výšky 17 metrov. Unavení, ale plní zážitkov ukončili tento príjemný deň.

26. 6. 2024
Tento rok život nášho internátu by som mohla prirovnať k jednotlivým ročným obdobiam. Na jeseň a v zime sa náš každodenný život niesol v duchu pokoja, a ako sa na jar príroda prebudila, študentský život sa ožil a počet aktivít sa zvýšil. Koniec mája bol rušným obdobím. Po člnkovaní a cyklotúre obohatilo voľný čas dievčat a chlapcov pečenie palaciniek. Spoločné varenie, jedenie palaciniek a spoločné upratovanie, formovalo sa kamarátstvo medzi nimi a spoločne strávené hodiny, debaty vytvárali nové priateľstvá a spoločné spomienky.
Samozrejme tu nejde len o tie palacinky, ktoré sa pripravujú, ale aj o množstvo spomienok, ktoré sa za tie roky zdieľali a od ktorých sa srdce radujú, keď si spomíname na tento večer!
20. 6. 2024

Inšpirovaní spoločným programom, ktorý sa konal 1. mája, sme sa vydali na ďalší výlet. 9.5.2024 sme mali v pláne absolvovať cyklotúru po hlavnom meste a mlyne, ale zasiahlo do toho počasie. Čakali sme, kedy sa budeme môcť vydať na cestu. Pôvodný plán bol taký, že pôjdeme na bicykli do Vrakune, potom nasadneme do člnov a budeme pádlovať niekoľko kilometrov pozdĺž kanála Gabčíkovo a Baka. Po niekoľkých dňoch čakania sme si povedali, že teraz by sme sa mohli vydať na cyklotrasu smerom na dedinu Vrakúň. Po niekoľkých kilometroch nás tmavé mraky prinútili zaváhať, ale po krátkej diskusii sme pokračovali v ceste. Po príchode sme s pocitom príjemnej únavy vyložili člny z lodenice a bicykle do lodenice. Spustili sme člny na vodu, každý zaujal svoje miesto, vzali sme do rúk pádla a pustili sa do člnkovania. Pádlovali sme v krásnom prostredí divokej prírody, ale pohľad na ďalšie tmavé mraky nás prinútil usúdiť, že bude rozumnejšie otočiť sa a zamieriť do bezpečia pred blížiacou sa búrkou. Člny sme vrátili do lodenice a z terasy v spoločnosti polievky, hranoliek a kofoly sme počkali, kým búrka prejde a zamierili sme sa späť na internát. Prežili sme príjemné popoludnie, ktoré sa stalo vzrušujúcim a nezabudnuteľným májovým dažďom, o ktorom sa hovorí: ,, Studený máj, v stodole raj.“

20. 6. 2024

Rok 2024 je rokom olympijských hier, pri tejto príležitosti 24.5.2024 zapálený olympijský oheň dorazil do Dunajskej Stredy a prešiel cez našu školu, ktorá bola jedným z hlavných organizátorov podujatia, takže naši žiaci mohli bežať s jedným zo symbolov olympiády.

27. 5. 2024
V dňoch 06. - 10. mája 2024 žiaci II. a III. SM triedy sa zúčastnili na päťdňovej odbornej praxi. Súčasťou stáže bol športový deň Kukkónia, kde sa aktívne podieľali na organizácii podujatia. Študenti II. SM nahliadli do štruktúry FC DAC a jeho marketingových aktivít každodenného života klubu. Študenti III. SM strávili jeden deň v hádzanárskom klube Audi ETO v Győri a jeden deň vo futbalovom klube ETO v Győri, kde získali podrobný prehľad o fungovaní klubu, jeho štruktúre, tréningových metódach, o spôsobe regenerácie a rehabilitácie, o tom, ako prebieha výber talentov, manažment talentov atď. Súčasťou programu bola aj návšteva Univerzity Széchenyiho, kde mali možnosť nahliadnuť do univerzitného športového života v Maďarsku a do športových zariadení univerzity.
Poďakovanie patrí vedeniu FC DAC, marketingovému oddeleniu, Audi ETO Győr, oddeleniu mládeže ETO Győr a zamestnancom Univerzity Istvána Széchenyiho.
20. 5. 2024
Tento rok 1. máj pripadol na stred týždňa, čiže na stredu, a tak sme sa rozhodli, že sa
pokúsime zorganizovať nejaký zábavný program. Keďže tam hore sľúbili dobré počasie,
rozhodli sme sa ísť na túru na člne. Pán riaditeľ poskytol možnosť cestovať šesťmiestnym
mikrobusom. Takže teraz už bolo potrebné len nájsť člny, doladiť cieľ cesty a samozrejme to
najdôležitejšie, prihlásenie žiakov. Na naše prekvapenie sme v priebehu pár sekúnd mali
dostatok študentov na to, aby sme mohli uskutočniť túru a uistiť sa, že každý môže byť
súčasťou absolvovania trate Tomášikovo- Jahodná po Malom Dunaji. Krásna jarná príroda
zabezpečila pekné zážitky. Trochu unavení sme dorazili 3x2 katamaránmi do Jahodnej,
pretože veterné podmienky skúšali naše sily na prekonanie vĺn. Naša únava bola spojená s
pocitom hladu. Aby sme ho prekonali, v prístave sme mali možnosť opekať chutné
chrumkavé klobásky na špajdliach a konzervovať sa dymom, ktorý nám poskytoval vietor.
Môžeme bez zaujatosti povedať, že to bol naozaj vydarený deň. Prečo si to myslíme? Na
ďalší deň ráno sa nás zúčastnení študenti hneď pýtali, či sa niečo podobné bude konať aj 8.
mája, pretože by sa k nám radi opäť pridali. Máme pocit, že toto je tá spätná väzba, ktorá je
pre nás dôležitá. S radosťou a veľkým očakávaním sa pustíme do plánovania a realizácie
ďalšieho programu.
Organizátori
9. 5. 2024
Ďalšie články
Krátke oboznávacie video o škole

Ostatné správy

20. 5. 2024
9. 5. 2024
26. 4. 2024
16. 4. 2024
8. 4. 2024
25. 3. 2024
Odoberať Sportové Gymnázium Dunajská Streda RSS